Pirotechnika sygnalizacyjna - FISHER

Gdy technologia zawodzi, analogowe sposoby na poradzenie sobie z kryzysem są niezastąpione. Pirotechnika sygnalizacyjna pozwoli Ci na wezwanie pomocy, nawet jeśli Twój telefon przestał działać. Ponadto, w naszej ofercie znajdziesz również szkoleniowe granaty, które w bezpieczny sposób pozwolą Ci się poczuć, jak na polu walki.
Pirotechnika sygnalizacyjna: kiedy może się przydać?
Pirotechnika sygnalizacyjna jest czymś, to powinieneś wziąć ze sobą zawsze, gdy planujesz podróż w mniej dostępne, opustoszałe tereny. Niezależnie od tego, czy wybierasz się wtedy samodzielnie, czy z grupą, powinieneś mieć przy sobie przynajmniej jedną flarę ostrzegawczą. Dlaczego?
O ile na często uczęszczanych szlakach o pomoc w sezonie jest raczej dość prosto, gdy wybierasz się w mniej znane rejony, możesz mieć problem z wezwaniem pomocy. Zasięg niekoniecznie musi działać, a jeśli nie jesteś w stanie się ruszyć, nie będziesz w stanie poinformować innych o tym, że potrzebujesz ich wsparcia. Wtedy użycie tego typu flary może właściwie dosłownie uratować Ci życie. To też dobry sposób na to, by pomóc służbą Cię zlokalizować. Gdy wezwiesz pomoc i zobaczysz nad sobą np. helikopter ratowniczy, użycie jej natychmiast wskaże ekipie, w którym miejscu należy Ci szukać.
Taka flara jest przedmiotem w pełni bezpiecznym
Jak w przypadku każdego innego przedmiotu, korzystając z flary, należy zapoznać się z instrukcją producenta i bezwzględnie jej przestrzegać. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że została ona stworzona tak, aby była jak najbardziej bezpieczna. Nie musisz wiec obawiać się, że przypadkiem zrobisz sobie krzywdę w trakcie korzystania z niej.
Warto pamiętać też o tym, że ten przedmiot ma więcej, niż jedno zastosowanie. Możesz użyć go także do kontaktu ze znajomymi, albo np. by oznaczyć zakończenie jakiejś trasy. Taka flara świeci zwykle przez około 30 minut, dlatego nie musisz obawiać się, że zgaśnie po chwili, nawet jeśli wokół jest dość wietrznie.
Granat dymny: na paintball oraz szkolenia
Jeśli chcesz się poczuć, jak na polu bitwy, koniecznie musisz zaopatrzyć się w granat dymny. Bezpieczny w użytkowaniu, tworzy dużą ilość nieszkodliwego dymu. Jest przydatny między innymi w trakcie gry w paintball, gdy chcesz dodać rozgrywce odrobiny realizmu. To jednak nie wszystko. Jest wykorzystywany także w innych rozgrywkach terenowych oraz powszechnie używa się go w trakcie szkoleń, także wojskowych.
Pamiętaj, że po odbezpieczeniu granatu, musisz natychmiast wyrzucić go w docelowe miejsce. Nie powinieneś przez cały czas trzymać go w dłoni, nawet mimo tego, że jest przeznaczony do celów szkoleniowych.
Pirotechnika sygnalizacyjna jest przydatna w różnych sytuacjach
Takie przedmioty zwiększają Twoje bezpieczeństwo oraz pomagają w bezpieczny sposób zorganizować ciekawe wydarzenia. Efekty, które możesz dzięki nim osiągnąć, są dość niepowtarzalne. Dzięki nim stworzysz niezwykły klimat w trakcie wydarzenia, lub po prostu wezwiesz pomoc. Jednak należy zawsze pamiętać o tym, by używać ich w odpowiedzialny i przemyślany sposób.
Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.
Emigracja do USA i sukcesy na rynku
Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.
Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.
Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach
W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.
Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy
Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!