Nieśmiertelniki - FISHER

W wojsku służą do identyfikacji żołnierzy. Zdobyły jednak tak dużą popularność, że są też noszone na co dzień jako ozdoba. Nieśmiertelniki są jednak szczególnie użyteczne dla podróżników: dzięki nim łatwiej będzie Cię rozpoznać, jeśli na szlaku zdarzy się wypadek. Dlaczego warto wybrać je, zamiast normalnej biżuterii?
Skąd wzięły się nieśmiertelniki? Ich historia sięga starożytności
Pierwsze wersje nieśmiertelników nosili już starożytni Rzymianie. Po raz pierwszy oficjalnie pojawiły się zaś w wojsku w armii amerykańskiej w 1906 roku, a polscy żołnierze zaczęli ich używać od 1920 roku. Ta prosta, metalowa blaszka, jest dość wytrzymała, dzięki czemu istniało dość duże prawdopodobieństwo, że nawet w przypadku, w którym ktoś stałby się ofiarą wybuchu, przetrwałaby i pojawiłaby się możliwość szybkiej identyfikacji rannego bądź zmarłego. Nieśmiertelniki są używane w armiach do dziś, jednak często wykorzystywane są także przez cywilów.
Nieśmiertelniki amerykańskie: noszone przez cywilów
Najpopularniejszym rodzajem tego typu ozdoby, który wykorzystywany jest przez cywilów, jest nieśmiertelnik amerykański. Składają się one z dwóch metalowych blaszek, na których wyryte są podstawowe dane o osobie, która je nosi. Zwykle dodatkowo otoczone są gumą, która sprawia, że nie zarysowują się o siebie wzajemnie oraz która pełni też funkcję ozdobną. Zawiesza się je na łańcuszku, który z kolei zakłada się na szyję. W naszej ofercie można również znaleźć takie gotowe do wypełnienia blaszki marki Helikon.
Co znajduje się na typowym nieśmiertelniku?
Na amerykańskim nieśmiertelniku zwykle można znaleźć imię oraz nazwisko, numer ubezpieczenia, wyznanie oraz grupę krwi. W praktyce jednak osoba cywilna, nosząca taki przedmiot na szyi, może poprosić na wygrawerowanie na nim czegokolwiek. To Ty decydujesz, jaką informację zdobędą osoby, które będą chciały Ci pomóc np. gdy stracisz przytomność w podróży.
Dlatego warto pamiętać o tym, że sama grupa krwi nie pomoże ratownikom w skuteczny sposób, ponieważ nie jest odpowiednim źródłem informacji. Lekarz nie dokona transfuzji bez wcześniejszego badania. Za to bardzo przydatne może okazać się wygrawerowanie numeru telefonu bliskiej Ci osoby. Z takiej informacji ratownik ma pełne prawo skorzystać i dzięki niej Twoja rodzina lub przyjaciele szybciej dowiedzą się o Twoim wypadku.
Jeśli cierpisz na choroby współistniejące, które mogą zagrażać Twojemu życiu np. w przypadku podania konkretnych leków, także informacja o nich może znaleźć się na Twoim prywatnym nieśmiertelniku.
Nieśmiertelniki to idealna ozdoba dla podróżnika
Nieśmiertelniki nie tylko podkreślą Twój prywatny styl i pokażą zainteresowanie militariami lub podróżami survivalowymi, ale też będą dość praktyczną ozdobą. Wypadek może zdarzyć się zawsze, a odpowiednia i szybka identyfikacja osoby, która z jakiegoś powodu straciła przytomność może po prostu uratować jej życie. Dlatego gdy planujesz długie oraz niebezpieczne wyprawy, nie rezygnuj z takiej ozdoby i zawsze miej ją przy sobie. W końcu portfel czy dokumenty znacznie łatwiej da się zgubić, niż zawieszony na metalowym łańcuszku przedmiot.
Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.
Emigracja do USA i sukcesy na rynku
Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.
Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.
Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach
W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.
Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy
Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!