Moskitiery - FISHER

Moskitiery - FISHER
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Komary w okresie letnim to prawdziwa zmora wszystkich, którzy planują spędzać czas pod namiotem lub na campingu. Wyjeżdżając w tropikalne kraje sytuacja tylko się pogarsza: tam tego typu stworzenia dodatkowo roznoszą groźne choroby. Jak z nimi sobie poradzić? Zamontuj  moskitiery, uniemożliwiając im dostęp do wnętrza namiotu.

Moskitiery, a polskie komary: niegroźne, ale irytujące!

Na terenie Polski komary nie są niczym groźnym. Kujące samice, które, aby się rozmnożyć, potrzebują krwi, nie przenoszą groźnych chorób, taki jak malaria. Mimo tego są dla wielu osób prawdziwą zmorą. Szybko namierzają znajdujących się w okolicy ludzi, bezlitośnie ich atakując. Szczególne duże ich natężenie może wystąpić letnim wieczorem w okolicy jeziora lub stawu.

Dlatego jeśli wybierasz się w podróż i wiesz, że będziesz nocował właśnie w takim miejscu, moskitiery mogą okazać się prawdziwym zbawieniem. Chociaż różnego rodzaju środki owadobójcze są często skuteczne, trudno bezustannie psikać we wnętrzu namiotu. Taki drobny dodatek zaś sprawi, że skutecznie powstrzymasz owady przed wejściem do środka. 

Działanie moskitiery: czy nadają się do namiotu?

Moskitiery to siateczki z bardzo drobnym oczkiem. Pozwalają na swobodny przepływ powietrza, ale są zbyt drobne, aby mogły przedrzeć się przez nie muchy czy komary. Dzięki temu możesz skutecznie zabezpieczyć się przed robakami, jednocześnie ciesząc się świeżym powietrzem. Odpowiednio dobrane, mogą sprawdzić się także w namiocie. Wystarczy podwiesić je przy zadaszeniu.

To jednak nie ich jedyne zastosowanie. Planujesz zjeść w terenie, albo po prostu chcesz odpocząć, nie przejmując się komarami, ale za to siedząc na wolnym powietrzu? Możesz rozłożyć siatkę pod drzewem, zawieszając ją na gałęzi. Następnie będziesz w stanie jeść, czytać lub nawet drzemać, nie przejmując się krążącymi wokół owadami.

Dobra moskitiera? Wybierz markę BCB

Moskitiera marki BCB została zaprojektowana przez osoby, które dobrze wiedzą, co oznacza podróżowanie. Dzięki temu jest trwała, wygodna i praktyczna. Możesz zapakować ją w niewielki woreczek, który bez problemu doczepisz np. do plecaka. W ten sposób dasz radę podróżować, nie przejmując się komarami w namiocie. Ten przedmiot okaże się szczególnie przydatny, jeśli właśnie planujesz wyprawę na Mazury lub w inne miejsce pełne jezior. 

Marka BCB specjalizuje się w tworzeniu przedmiotów do survivalu, dlatego doskonale zna potrzeby wszystkich, którzy lubią wyruszać na ekstremalne wyprawy. Z tego powodu ich ochronka przed owadami może świetnie sprawdzić się także w innych rejonach świata, np. w okolicy równika.

Moskitiera to nie wszystko. Chroń się na inne sposoby

Choć komary w Polsce nie przenoszą groźnych chorób, nie można uznać, że są dla naszego organizmu neutralne. Nieprzyjemne, swędzące pozostałości po ich ukłuciach są reakcją alergiczną na ślinę tych stworzeń, której lepiej unikać. Z tego powodu nie zapominaj o innych sposobach ochrony. Moskitiera pozwala w sposób fizyczny odgrodzić się od owadów, jednak nie należy zapominać o chemicznych środkach, które ochronią Cię przed niepotrzebnymi ukłuciami.


Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.

Emigracja do USA i sukcesy na rynku

Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.

Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.

Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach

W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.

Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy

Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com