Apteczki, pierwsza pomoc - FISHER

Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżasz, musisz liczyć się z możliwością pojawienia się wypadku. Dlatego też apteczki, pierwsza pomoc oraz gadżety, które mogą być dla Ciebie wsparciem w krytycznych sytuacjach, powinny znaleźć się w Twoim bagażu. Jakie sprawdzą się najlepiej w ekstremalnych warunkach?
Apteczki, pierwsza pomoc: podstawa każdej wyprawy
Wybierając się na wyprawę, musisz pamiętać o tym, że bandaże czy plastry mogą przydać się nie tylko Tobie. Zgodnie z prawem, jeśli zobaczysz kogoś, kogo życie może być zagrożone, masz obowiązek mu pomóc. Dlatego apteczki, pierwsza pomoc oraz empatia to coś, o czym nie wolno zapominać na szlaku. Nim wybierzesz się na wyprawę, koniecznie dowiedz się, jak poprawnie odkazić ranę czy w jaki sposób założyć bandaż. Warto to także przećwiczyć. Dzięki temu będziesz przygotowany, jeśli w trakcie podróży zdarzy się wypadek.
Co warto wziąć ze sobą w survivalową podróż?
Na rynku istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju apteczek, które funkcjonują w przeróżnych formach. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać taki model, aby odpowiadał do charakteru Twojej podróży. Gdy wybierasz się w drogę własnym samochodem, możesz pozwolić sobie na nieco większy bagaż, np. wypróbuj produkt marki BCB. Gdy jednak masz naprawdę bardzo niewiele miejsca, albo po prostu poszukujesz czegoś, co weźmiesz ze sobą na spacer do lasu, zwróć uwagę na apteczkę Mil-Tec.
Apteczki, pierwsza pomoc i nosze?
Nosze kojarzą się raczej z ratownikami medycznymi. Nie myśli się o nich zbyt często w kontekście wyprawy. Nic dziwnego: jeśli podróżujesz samotnie, prawdopodobnie nie będziesz miał miejsca na taki przedmiot w plecaki. W przypadku grupowych wycieczek dobrze byłby jednak, aby przynajmniej jedna osoba posiadała przy sobie składane nosze. Dzięki nim, w razie wystąpienia kontuzji u jednego z członków ekspedycji, będziecie w stanie przenieść go w bezpieczniejsze miejsce.
Jeśli planujesz wziąć w podróż taki przedmiot, najpierw dowiedz się, kiedy możesz go użyć, najlepiej konsultując się z lekarzem. Pamiętaj, że gdy występuje podejrzenie np. urazu kręgosłupa, przenoszenie poszkodowanego może wyrządzić mu poważną krzywdę.
Prosty, tani, ale potrzebny: gwizdek
W lasach lub górach często nie ma zbyt dobrego zasięgu. Gdy ma miejsce wypadek czasem więc trudno zlokalizować osobę, której coś się wydarzyło, nim będzie za późno. Dlatego warto mieć ze sobą… gwizdek. To właśnie on pozwoli Ci poinformować ekipę poszukiwawczą o tym, gdzie się znajdujesz, używając minimalnej ilości energii. W sytuacjach zagrożenia życia może okazać się absolutnie niezbędny.
Innym tanim przedmiotem, który może niezmiernie przydać się w trakcie podróży, jest kamizelka odblaskowa. Gdy wędrujesz na szlaku, po prostu warto mieć ją na sobie. Będziesz lepiej widoczny, a co za tym idzie, spadnie prawdopodobieństwo, że nie zauważy Cię kierowca lub że zlejesz się z tłem w trakcie czekania na pomoc. Pamiętaj, że na szlaku lepiej być nieco zbyt ostrożnym, niż pozwolić, by zdarzył się wypadek.
Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.
Emigracja do USA i sukcesy na rynku
Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.
Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.
Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach
W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.
Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy
Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!