Wiatrówki karabinki - FISHER

Wiatrówki karabinki - FISHER
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

W tej kategorii prezentujemy wiatrówki karabinki, które charakteryzują się dużą celnością oraz łatwością obsługi. Karabinki pneumatyczne stosujemy przy strzelaniu na dłuższy dystans.

Wystrzeliwują pociski ołowiane śrutowe i są oparte na działaniu mechanizmu pneumatycznego, CO2 lub PCP. 

Wiatrówka karabinek – rodzaje

W systematyce broni wyróżnia się kilka wiatrówek typu karabinek.

Wyróżniamy kilka rodzajów w zależności od kilku aspektów:

  • Ze względu na zasobność magazynka – jednostrzałowe lub wielostrzałowe z magazynkiem.
  • Ze względu na sposób sprężania powietrza - wiatrówki sprężynowe , wiatrówki zasilane kapsułami CO2, wiatrówki PCA i wiatrówki PCP - z zasobnikiem na sprężone do 200 bar powietrze. Wszystko zależy od tego w jaki sposób pneumatyczne działanie broni jest wytwarzane

Wiatrówki sprężynowe dzielą się na karabinki klasycznie łamane i te z dolnym naciągiem sprężyny.

Konstrukcja wiatrówek pneumatycznych

Wiatrówka karabinek jest bronią pneumatyczną, a więc jej konstrukcja opiera się o działanie sprężonego powietrza. W ten sposób komora przetwarza sprężone powietrze, które wprawia w ruch pocisk. Konstrukcja wiatrówek pneumatycznych jest więc uzależniona od rodzaju broni.

Wiatrówki długie – jak się nimi posługiwać?

Posługiwanie się wiatrówką nie jest trudne. Jest to broń, której energia pocisku nie musi przekraczać 17 dżuli, a co za tym idzie jest dostępna bez zezwoleń. Jej działanie jest bardzo proste. Po załadowania pocisków śrutowych, wystarczy broń przeładować – w inny sposób, uzależniony od rodzaju magazynku – i oddać strzał. Wiatrówki sprężynowe mają niewielki odrzut przy strzale. Wiatrówki zasilane CO-2, PCP – zasilane powietrzem lub PCA – działające za pomocą sprężenia powietrza w komorze są bezodrzutowe więc bardzo celne.

Wiatrówki łamane czy nie?

Wśród wiatrówek pneumatycznych z rodzaju karabinków wiatrówek długich najpopularniejsze są wiatrówki łamane. Są to produkty wysokiej klasy, niezawodne, których sposób naciągu jest dość charakterystyczny. W tego rodzaju modelach lufa łamie się w określonym miejscu odsłaniając port do załadowania śrutowych pocisków, które broń obsługuje. Jest to niezawodny i sprawdzony mechanizm.

Kiedy używać wiatrówek sprężynowych?

Wiatrówki sprężynowe są najczęściej używane do strzelania tarczowego oraz trafiania w ruchome lub nieruchowe cele strzeleckie. Wiatrówka sprężynowa to najpowszechniej stosowana broń, która nie może przekraczać 17 dżuli – wówczas nie jest potrzebne na nią pozwolenie i rejestracja.

Najpopularniejsze produkty z tej kategorii

Wśród wielu produktów z tej kategorii, oferujemy najwyższą jakość wykonania oraz niezawodność. Do prezentowanych modeli warto także dokupić liczne akcesoria i dodatki.

Oto klika popularnych modeli:

  • Model Beeman 1153 Quiet Tek – jedna z ciekawszych, choć dość prostych wiatrówek długich. Ma klasycznie łamaną lufę, jest bronią sprężynową, jej kaliber to 4,5 mm.
  • Nowocześnie wyglądający Kral Puncher Armour – to wiatrówka o niezwykłym wyglądzie oraz osiągach. Jej kaliber to 4,5 mm, a moc nie przekracza 17 dżuli. Jest to jedna z najnowocześniejszych broni strzeleckich, nazywana futurystycznym bullpupem.
  • Cichy Kral Puncher Braker S – model nie do powstrzymania. Jest niezwykle cicha w działaniu i bardzo precyzyjna. Wykonana z polimeru, jej kaliber to 5,5 mm. Posiada magazynek z pojedynczą indeksacją, co daje większe możliwości działania jako wiatrówka wielostrzałowa.

Wyjątkowe akcesoria

Do każdego modelu wiatrówki długiej możesz dokupić potrzebne akcesoria, by doposażyć ją zgodnie z własnym uznaniem. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystywać ten rodzaj broni nawet do zaawansowanych treningów strzeleckich.


Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.

Emigracja do USA i sukcesy na rynku

Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.

Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.

Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach

W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.

Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy

Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com