Osełki i ostrzałki do noży - FISHER

Posiadanie dobrych narzędzi to jedno, ale prędzej czy później krawędź tnąca będzie się szczerbić i zaginać, przez co straci na funkcji i będzie wymagała ostrzenia. Z pewnością znajdziesz w naszej ofercie osełki i ostrzałki do noży, które pozwolą Ci na odświeżenie lub wyprowadzenie od nowa krawędzi tnącej.
Ale po co mi w ogóle ostrzałka?
Czasem wydaje nam się, że jeżeli kupimy bardzo drogi nóż, to będzie on niezniszczalny, bez względu na to, w jaki sposób będziemy go użytkować. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Nieważne jakiego stopu stali użyje producent, nie istnieją takie noże, które się nie tępią podczas codziennej pracy. Krawędź tnąca się wykrzywia i szczerbi na mikroskopijnym poziomie, i prędzej czy później będzie wymagana interwencja jakiegoś rodzaju osełki.
A co to tak właściwie jest ta ostrzałka?
Ostrzałki do noży to tak naprawdę powierzchnie ścierne, które mają za zadanie ścierać materiał noża tak, aby wyprowadzić jego krawędź tnącą. Osełki mogą być zrobione zarówno z materiałów naturalnych jak i syntetycznych. Zazwyczaj są to ostrzałki wykonane z drobinek diamentu, z ceramiki lub jakiegoś rodzaju kamienia naturalnego. Ciężko jednoznacznie określić, który z tych materiałów jest najlepszy, ponieważ wiele zależy od stopu stali ostrzonego narzędzia. Nasza bogata oferta profesjonalnych ostrzałek do noży, pozwoli Ci wybrać odpowiedni produkt, który spełni Twoje oczekiwania i będzie Ci służył przez długi czas.
Rodzaje ostrzałek.
Stając przed wyborem ostrzałki do noży, przerazić może szeroki wybór rodzajów dostępnych na rynku. Do najprostszych w użytkowaniu, będą należeć takie rozwiązania, jak proponuje nam na przykład firma AnySharp. Prostota użytkowania tego typu osełek sięga absolutnego minimum. Wystarczy kilkakrotnie przeciągnąć ostrze noża po kamieniach i możemy się cieszyć ostrym narzędziem, gotowym do pracy. Minusem takich ostrzałek do noży jest ich odgórnie ustalony przez producenta kąt ostrzenia, przez co nie nadadzą się do każdego rodzaju ostrza. Pewnym podzbiorem tego typu ostrzałek są osełki kieszonkowe, które nie zajmą wiele miejsca w plecaku czy kieszeni, a mogą uratować kiedy jesteśmy w terenie.
Bardzo popularnym rozwiązaniem są również tak zwane stalki lub musaki do noży. Służą one nie tyle do ścierania krawędzi tnącej ostrza, co do jej prostowania, daje to jednak bardzo zadowalające rezultaty, jeżeli chodzi o ostrość narzędzia, gdyż noże stają się tępe głównie przez zaginanie się ostrza. Doraźne stosowanie takiej osełki, przed jak i po pracy z narzędziem, pozwoli Ci na znaczne przedłużenie żywotności Twojego narzędzia.
Mamy również w naszej ofercie ostrzałki systemowe, takie jak na przykład legendarny już produkt firmy LANSKY, czy rozwiązania firmy Ganzo. Takie osełki pozwalają nam już na ustawienie kąta szlifu i pilnują nas, aby ten kąt został zachowany. Często posiadają też wymienne kamienie, o różnej gradacji w zależności od naszych potrzeb.
Kolejnym rodzajem ostrzałek do noży, w naszej ofercie, są kamienie do ostrzenia. Kamienie takie często mają dwie różne gradacje i pozwalają na ostrzenie noży na mokro, wymagają jednak dużo wprawy i doświadczenia, ponieważ sami musimy pilnować kąta, pod jakim ostrzymy nóż. Są one szczególnie lubiane przez posiadaczy japońskich noży kuchennych.
Ciekawym, choć nieco droższym, rozwiązaniem są osełki elektryczne. Wyróżnia się tutaj producent WorkSharp. Ostrzałki takie dają nam bardzo dużo możliwości, możemy nimi naostrzyć nie tylko noże, ale także nożyczki, siekiery, maczety i wiele innych narzędzi. o gładkim lub ząbkowanym ostrzu. Dzięki elektrycznemu napędowi, pozwalają nam one zaoszczędzić czas spędzony na całym procesie.
Odpowiednia ostrzałka do odpowiedniej sytuacji.
Jeżeli szukasz ostrzałki do noży, która ma Ci służyć do ostrzenia noży kuchennych, lecz jednocześnie nie zabierze zbyt dużo czasu, to z pewnością będziesz zadowolony z osełki AnySharp Pro. Pozwoli Ci ona naostrzyć nóż w kilka sekund, a jej metalowa obudowa sprawi, że posłuży przez długie lata.
Jeżeli kochasz swoje noże i szukasz osełki, która pozwoli Ci na wyprowadzenie krawędzi ostrej jak brzytwa, a jednocześnie nie boisz się spędzić przy tym trochę czasu, to trafnym wyborem będą kamienie do ostrzenia na mokro. Proces ostrzenia z wykorzystaniem kamieni być może jest trudniejszy, ale ostateczna satysfakcja to wynagradza.
Rozwiązaniem po środku będzie systemowa ostrzałka do noży. Daje ona większą swobodę, niż osełki ze stałym kątem ostrzenia, ale są zdecydowanie prostsze w obsłudze, niż kamienie wodne, a rezultaty są zbliżone.
Wybierasz się w teren lub chcesz spędzić noc pod namiotem? Nie ma nic gorszego niż tępe narzędzie w sytuacji, od której zależeć może zdrowie, a nawet życie. Warto zainwestować wtedy osełkę kieszonkową, która nie zwiększy znacząco wagi ekwipunku, a może niejednokrotnie uratować Twoje narzędzie w sytuacji awaryjnej.
Niezależnie, od tego jakiego rozwiązania szukasz, jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie w bogatej ofercie naszego sklepu internetowego.
Wykrywanie metali wiąże się nie tylko z kwestiami bezpieczeństwa. Pozwala również na rozpoczęcie wspaniałej przygody, w której trakcie będziesz mógł znaleźć niepowtarzalne skarby. Zaufaj producentowi, który od lat zajmuje się ulepszaniem technologii z tym związanej. Fisher oferuje wykrywacze stworzone zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach.
Emigracja do USA i sukcesy na rynku
Dr Gerhard R. Fisher był Niemcem, który wyjechał do USA, gdzie ukończył studia. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że stanie się pierwszym człowiekiem, który otrzyma patent na wykrywanie metali. Początkowo zajmował się jednak lotnictwem, zwracając na siebie uwagę m.in. Alberta Einsteina. W 1931 roku stworzył swoją firmę, rozpoczynając prowadzenie jej we… własnym garażu! Stopniowo popyt na wykrywacze rósł, a sam twórca działał aktywnie aż do 1961 roku, gdy przeszedł na emeryturę.
Obecnie siedziba firmy znajduje się w Teksasie, gdzie kontynuuje badania i wprowadzanie coraz to nowszych innowacji w dziedzinie wykrywania metali. Skupia się m.in. na poprawianiu jakości interfejsu oraz funkcjach wykrywania konkretnych związków, np. srebra czy złota.
Ręczny wykrywacz: niezbędny w bankach i urzędach
W obiektach wymagających szczególnej ochrony konieczne jest często użycie ręcznego wykrywacza metali. To on jest w stanie wyryć metalowe przedmioty, które mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym. Dotyczy to m.in. broni palnej lub białej, która nie może zostać wniesiona na teren urzędów, czy sądów. Model CW-20 powinien w takiej sytuacji doskonale spełnić swoje zadanie. Produkty Fisher słyną ze swojej niezawodności, także w trudnych warunkach.
Znajdź wszystkie skarby w swojej okolicy
Wykrywacz ręczny nie wzbudza jednak aż takich emocji jak ten, który pozwoli na znalezienie tkwiących w ziemi skarbów! Odnajdź złotą biżuterię lub stare monety za pomocą modelu F70. Posiada on ręczną regulację czułości. Jest także wodoodporny. Za jego pomocą dowiesz się np. na jakiej głębokości zakopany jest dany przedmiot. Ten sprzęt bez wątpienia pomoże w rozwoju hobby!