Płachty biwakowe - TIGERWOOD

Płachty biwakowe - TIGERWOOD
sort-ascending

Produkty 10

Kiedy myślimy o biwakowaniu większości osób, jako schronienie, od razu przychodzi do głowy namiot. Namiot faktycznie jest świetnym schronieniem, ale produkt dobrej jakości jest w stanie kosztować tysiące złotych, a i tak nie dorówna lekkością płachcie biwakowej.

Co to właściwie jest ta płachta biwakowa?

Płachta biwakowa to nic innego, jak kawałek obszytego materiału, najczęściej o polu kwadratu bądź prostokąta, ze specjalnymi mocowaniami, do których można przywiązać sznurek lub linkę. Płachtę taką rozciąga się między drzewami lub z pomocą na przykład kijków trekkingowych. Rozłożona w ten sposób, zapewnia nam schronienie od wiatru i opadów atmosferycznych, a nawet jest w stanie izolować od mokrego gruntu.

Dlaczego ten prostokątny kawałek tyle kosztuje?

Niektórych dziwić może fakt, że ten skrawek materiału potrafi kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Bierze się to stąd, że schronienie takie ma być najlżejsze, jak to tylko możliwe, ale jednocześnie odporne na rozdarcia i chroniące nas od warunków atmosferycznych. Płachty biwakowe są najczęściej wykonane z poliestru lub nylonu i pokryte są specjalną powłoką, dzięki której zyskują właściwości hydrofobowe. Na tle konkurencji wyróżniają się płachty biwakowe polskiej marki LESOVIK, które są wykonane z ultralekkiego silnylonu w technologii mikroripstop, która zapewnia dodatkową ochronę przeciwko rozdarciom.

Wszechstronność płacht biwakowych.

Zastosowań dobrej jakości płachty biwakowej jest o wiele więcej, niż nawet najdroższego namiotu. Można z niej postawić schronienia, zarówno otwarte jak i zamknięte, zarówno do spania na ziemi, jak i do spania w hamaku. Można by się pokusić o stwierdzenie, że ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Płachty takiej można używać jako schronienia lub jako dodatkowej ochrony od wiatru. Przydaje się też przy biwakowaniu autem. Można ją wtedy rozłożyć jako zadaszenie z boku lub z tyłu auta, dzięki czemu mamy do niego swobodny dostęp i nie musimy się martwić o padający deszcz - wszystkie nasze rzeczy oraz wnętrze auta pozostaną suche. Czasami płachta biwakowa może okazać się jedynym ratunkiem pozwalającym na rozpalenie ogniska, potrzebnego do ogrzania się i ugotowania niezbędnego jedzenia.

W czym płachta biwakowa jest lepsza od namiotu?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, płachta biwakowa ma jedną znaczącą zaletę nad namiotem - jest od niego wielokrotnie lżejsza! Oczywiście możemy znaleźć na rynku namioty, o wadze zbliżonej do płacht, ale są one kilkukrotnie droższe i bardzo często, do rozstawienia wymagają dodatkowo kijków trekkingowych, co zwiększa ich ostateczną wagę. Najlżejsze tarpy - bo tak inaczej nazywa się płachty biwakowe - potrafią ważyć zaledwie 500 gramów! Zajmują też zdecydowanie mniej miejsca w plecaku niż namiot co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem na długie wyprawy, gdzie waga ekwipunku ma ogromne znaczenie. Nie można też zapomnieć o ich wszechstronności, która jest o wiele większa niż namiotu.

Ale jaką płachtę biwakową wybrać?

Stojąc przed wyborem płachty biwakowej, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie: jakiej wielkości płachty potrzebuję? Zdecydowanie najpopularniejszym wyborem są płachty biwakowe, o wymiarach 3x3 metry i lepiej nie schodzić poniżej tych wymiarów. Są one najbardziej uniwersalne, daje to możliwość zbudowania dziesiątek różnych schronień i nie będziemy musieli się martwić, że schronienie jest zbyt małe i deszcz pada na nas, albo na nasze rzeczy. Drugim ważnym kryterium przy wyborze płachty, jest jej waga i rozmiary po złożeniu. Im lżejsza płachta, tym lżejsza będzie Twoja wędrówka lub będziesz miał więcej miejsca na inne, bardziej potrzebne elementy wyposażenia.

Jeżeli nie chcemy zwracać niczyjej uwagi i mieć schronienie, które wtapia się w otoczenie, to warto wziąć też pod uwagę kolor płachty biwakowej. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór płacht, o różnych kolorach: od takich w popularnym kolorze oliwkowym, po płachty z maskowaniem moro.


Tigerwood

Dzięki wspaniałym produktom obozowym Tigerwood żadna wycieczka nie będzie Ci straszna! Tigerwood to firma produkująca akcesoria ułatwiające życie biwakowe. Jak twierdzą, oferta asortymentu wynika z ich doświadczeń po wielu latach szwendania się po lesie z plecakiem. Choć Tigerwood nie brzmi polsko, jest to polska firma, z siedzibą w Częstochowie. Ich sztandarowe produkty dotyczą survivalu: robią kociołki turystyczne, kuchenki turystyczne, a także różnorodne hamaki.

Dzięki sprzętowi Tigerwood ugotujesz sobie obiad nad ogniem…

W naszej ofercie dostępny jest kociołek turystyczny TigerWood ze spinerem do zawieszenia nad ogniskiem oraz kuchenka turystyczna. Kociołek służy do przygotowywania posiłku nad ogniskiem. Ma 1,5 litra pojemności, więc wystarczy do zrobienia baaardzo dużej porcji jedzenia. Ponadto jest wykonany z nierdzewnych materiałów, więc posłuży Ci przez lata.

lub na wspaniałej kuchence turystycznej

Kuchenka turystyczna opalana jest drewnem i paliwem turystycznym. Dzięki dużej komorze spalania nie będziesz musiał co chwila dorzucać opału. Kuchenkę wykonano z elementów ze stali nierdzewnej, chowają się w kopercie, a niewielkie wymiary przed złożeniem sprawiają, że kuchenka bez problemu zmieści się w każdym bagażu.

Tigerwood na zdrowy i spokojny sen

W naszym sklepie możesz kupić też produkty marki Tigerwood potrzebnych do tego, byś spał spokojnie. Możemy Ci zaproponować hamak ultralekki, hamak z moskitierą, hamak XL z moskitierą, hamak bez moskitiery, moskitierę bez hamaka oraz wszystko, co będzie potrzebne do zamontowania tegoż hamaku (jedynie drzewa w lesie musisz znaleźć poza naszą stroną).

Różne wzory i kolory, by Twoje sny uczynić kolorowymi

Hamaki Tigerwood są dostępne w typowo „obozowych” kolorach: czarny, zielony, pustynny. Są bardzo wytrzymałe – hamak Niedźwiedź ma udźwig aż do 400 kg! Dzieje się tak dlatego, że Hamaki Tigerwood wykonane są z materiału „ripstop”, który zapewnia maksymalną wytrzymałość przy minimalnej wadze. Zdecydowanie hamaki Tigerwood to akcesoria z pogranicza turystyki i survivalu. Nie wątpimy, że dzięki niemu las stanie się Twoim drugim domem.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com