Płachty biwakowe - TICKET TO THE MOON

-
Tarp turystyczny płachta biwakowa 3,5m x 3,5m TTTM TicketToThe Moon (TMTARP)449,00 zł
Brak w magazynie
Kiedy myślimy o biwakowaniu większości osób, jako schronienie, od razu przychodzi do głowy namiot. Namiot faktycznie jest świetnym schronieniem, ale produkt dobrej jakości jest w stanie kosztować tysiące złotych, a i tak nie dorówna lekkością płachcie biwakowej.
Co to właściwie jest ta płachta biwakowa?
Płachta biwakowa to nic innego, jak kawałek obszytego materiału, najczęściej o polu kwadratu bądź prostokąta, ze specjalnymi mocowaniami, do których można przywiązać sznurek lub linkę. Płachtę taką rozciąga się między drzewami lub z pomocą na przykład kijków trekkingowych. Rozłożona w ten sposób, zapewnia nam schronienie od wiatru i opadów atmosferycznych, a nawet jest w stanie izolować od mokrego gruntu.
Dlaczego ten prostokątny kawałek tyle kosztuje?
Niektórych dziwić może fakt, że ten skrawek materiału potrafi kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Bierze się to stąd, że schronienie takie ma być najlżejsze, jak to tylko możliwe, ale jednocześnie odporne na rozdarcia i chroniące nas od warunków atmosferycznych. Płachty biwakowe są najczęściej wykonane z poliestru lub nylonu i pokryte są specjalną powłoką, dzięki której zyskują właściwości hydrofobowe. Na tle konkurencji wyróżniają się płachty biwakowe polskiej marki LESOVIK, które są wykonane z ultralekkiego silnylonu w technologii mikroripstop, która zapewnia dodatkową ochronę przeciwko rozdarciom.
Wszechstronność płacht biwakowych.
Zastosowań dobrej jakości płachty biwakowej jest o wiele więcej, niż nawet najdroższego namiotu. Można z niej postawić schronienia, zarówno otwarte jak i zamknięte, zarówno do spania na ziemi, jak i do spania w hamaku. Można by się pokusić o stwierdzenie, że ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Płachty takiej można używać jako schronienia lub jako dodatkowej ochrony od wiatru. Przydaje się też przy biwakowaniu autem. Można ją wtedy rozłożyć jako zadaszenie z boku lub z tyłu auta, dzięki czemu mamy do niego swobodny dostęp i nie musimy się martwić o padający deszcz - wszystkie nasze rzeczy oraz wnętrze auta pozostaną suche. Czasami płachta biwakowa może okazać się jedynym ratunkiem pozwalającym na rozpalenie ogniska, potrzebnego do ogrzania się i ugotowania niezbędnego jedzenia.
W czym płachta biwakowa jest lepsza od namiotu?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, płachta biwakowa ma jedną znaczącą zaletę nad namiotem - jest od niego wielokrotnie lżejsza! Oczywiście możemy znaleźć na rynku namioty, o wadze zbliżonej do płacht, ale są one kilkukrotnie droższe i bardzo często, do rozstawienia wymagają dodatkowo kijków trekkingowych, co zwiększa ich ostateczną wagę. Najlżejsze tarpy - bo tak inaczej nazywa się płachty biwakowe - potrafią ważyć zaledwie 500 gramów! Zajmują też zdecydowanie mniej miejsca w plecaku niż namiot co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem na długie wyprawy, gdzie waga ekwipunku ma ogromne znaczenie. Nie można też zapomnieć o ich wszechstronności, która jest o wiele większa niż namiotu.
Ale jaką płachtę biwakową wybrać?
Stojąc przed wyborem płachty biwakowej, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie: jakiej wielkości płachty potrzebuję? Zdecydowanie najpopularniejszym wyborem są płachty biwakowe, o wymiarach 3x3 metry i lepiej nie schodzić poniżej tych wymiarów. Są one najbardziej uniwersalne, daje to możliwość zbudowania dziesiątek różnych schronień i nie będziemy musieli się martwić, że schronienie jest zbyt małe i deszcz pada na nas, albo na nasze rzeczy. Drugim ważnym kryterium przy wyborze płachty, jest jej waga i rozmiary po złożeniu. Im lżejsza płachta, tym lżejsza będzie Twoja wędrówka lub będziesz miał więcej miejsca na inne, bardziej potrzebne elementy wyposażenia.
Jeżeli nie chcemy zwracać niczyjej uwagi i mieć schronienie, które wtapia się w otoczenie, to warto wziąć też pod uwagę kolor płachty biwakowej. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór płacht, o różnych kolorach: od takich w popularnym kolorze oliwkowym, po płachty z maskowaniem moro.
Ticket to the moon
Szukasz idealnego hamaku? Wcale nie tak łatwo wybrać idealny. Hamak powinien być wykonany z dobrej jakości, trwałego materiału. Musi mieć obciążenie, odpowiadające Twoim potrzebom. Ważna jest też jego wielkość i dodatkowe akcesoria.
Co musisz wiedzieć o Ticket To The Moon?
Przede wszystkim firma nie definiuje siebie jako „firmę” a jako „plemię”. Zajmuje się nie tylko własnym rozwojem i tworzeniem innowacyjnych produktów, ale też promowaniem różnorodnych sposobów na życie. Jej siedziba mieści się na Bali i Ticket To The Moon działa tam już od 1996 roku.
Ticket To The Moon zwraca również uwagę, że nie zatrudnia żadnych dzieci. Dba o to, by pracownicy mieli prawidłowe warunki pracy, a także zabezpieczenie finansowe (np. emerytury). Pensja, którą oferują, jest znacznie wyższa od minimalnej pensji. Pracownicy nie pracują więcej niż 8 godzin dziennie.
Gdzie sprawdzą się produkty Ticket To The Moon?
Niemal wszędzie! Wykorzystują je podróżnicy, ogrodnicy, działkowcy i turyści. Marka testowała swoje produkty w różnorodnych warunkach klimatycznych! Materiał jest odporny na pleśń i szybkoschnący, dlatego niestraszne mu wilgoć czy zimno. Taki jest na przykład hamak Ticket To The Moon jednoosobowy brązowy.
Co jeszcze cechuje hamaki Ticket To The Moon?
Te hamaki są idealne nie tylko do przydomowych ogródków, ale i dla podróżników. Hamaki Ticket To The Moon są także idealne dla alergików – tkanina, z której je wykonano, jest hipoalergiczna i idealna dla osób z wrażliwą skórą. Oprócz tego wygodnie przylega do ciała, wspomaga krążenie, ale także oddycha. Te wymagania spełnia na przykład hamak Ticket To The Moon dwuosobowy błękitno-różowy. Wykonane są z jedwabnego nylonu spadochronowego. Ten materiał jest jednocześnie mocny i przewiewny oraz odporny na pleśń. Z jednej strony produkt najwyższej jakości, z drugiej – przyjazny dla środowiska.
W czym lepszy jest hamak od namiotu?
Przede wszystkim zajmują mniej miejsca. Dzięki specjalnej torbie Express Setting hamaki Ticket To The Moon nie dotykają podłoża podczas montażu i demontażu. Po rozwieszeniu hamaku możesz w tę torbę upchać ubrania i wykorzystać je jako poduszkę. Możesz też w niej trzymać latarkę czy gadżety.
Producent zauważył także, że hamaki nie zawsze są używane w sterylnie czystych warunkach. Dlatego też hamaki Ticket To The Moon można prać w pralce w temperaturze 30 stopni.